MBBR

روش MBBR یا Moving Bed Bio Reactor یکی از روش های پیشرفته در زمینه تصفیه پساب می باشد. در این روش میکروارگانیزم ها برخلاف روش لجن فعال به واسطه قرارگرفتن روی پکینگ های پلاستیکی امکان چرخش در پساب را پیدا می کنند که این امر از یک سو باعث بالا رفتن بهره وری تصفیه شده و از سوی دیگر سبب کوچک شدن پکیج به سبب کاهش زمان ماند لازم در مخزن هوادهی می گردد.
از ویژگی های روش MBBR می توان به گستردگی بالای پساب های قابل تصفیه به این روش، راندمان بالای تصفیه (به علت چرخش لجن فعال در پساب) و سطح اشغال شده بسیار کمتر نسبت به روش های معمول فعلی اشاره نمود که برای کارخانجات، رستوران ها و مجتمع های مسکونی که مشکل فضا جهت برقراری سیستم تصفیه دارند توصیه می گردد.
سیستم تصفیه صنایع غذایی کوروش (oila و Famila) به روش MBBR

مزیت های تصفیه به روش MBBR

ارزانترین و در عین حال یکی از موثرترین روش های تصفیه

به سبب کوچک شدن مخازن حجم سرمایه گذاری اولیه کاهش می یابد. از سوی دیگر به سبب چرخش پکینگ ها در حجم پساب، بهره وری سیستم تصفیه هوازی به بیشترین مقدار خود می رسد و ترکیب سرمایه گذاری پایین تر به همراه موثر بودن این روش، این گزینه را به عنوان جذاب ترین گزینه تصفیه پساب مطرح می نماید.

فضای اشغال شده کم

که پس از روش MBR کمترین فضای اشغال شده میان تمامی روش های تصفیه را دارا می باشد

کمترین هزینه راهبری میان تمامی روش های تصفیه

راهبری آسان

به سبب شباهت بسیار به روشی نظیر لجن فعال، کلیه پرسنلی که تجربه راهبری تصفیه خانه (به هر روش) را داشته باشند به راحتی می توانند عملیات راهبری تصفیه خانه MBBR را انجام دهند

لجن تولیدی کم

لجن تولیدی هر پکیج باید پس از کاهش حجم و آبگیری به خارج از پکیج انتقال یابد که در مورد ظرفیت های بزرگ دفع لجن تولیدی خود یک مشکل بزرگ است و سیستمی که بتواند کمترین میزان تولید لجن را داشته باشد این مشکل را تا حد بسیار زیادی می تواند حل نماید. این روش پس از روش MBR کمترین میزان لجن تولیدی را میان تمامی روش های تصفیه دارا می باشد.

توانایی تصفیه انواع پساب های بهداشتی و صنعتی

که به تنهایی می تواند BOD و COD تا حدود 2000 میلی گرم در لیتر را تصفیه نماید. برای BOD و COD بالاتر می توان از ترکیب روش های بی هوازی با این روش استفاده نمود.
از خروجی پکیج MBBR می توان جهت آبیاری فضای سبز و شست و شو استفاده نمود و در صورت نیاز به استفاده های دیگر (به غیر از دو مورد ذکر شده) می توان پکیج های تصفیه تکمیلی را به آن اضافه نمود.
لازم به ذکر است کلیه پکینگ ها مورد استفاده در پکیج های MBBR توسط این گروه طراحی و تولید می گردد.
به فیلمی در خصوص روش عملکرد سیستم MBBR توجه فرمائید:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

اطلاعات تماس:

 • تلفن:
  88351440 - 88351442 - 88338644
 • فکس:
  88351442
ایمیل: Sales @denacogroup.com
 • آدرس دفتر:
  تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از شهید بهشتی، کوچه دهم، پلاک 9، طبقه سوم
 • آدرس کارخانه:
  کرج، شهرک صنعتی سیمین دشت، انتهای کوچه سوم غربی

طراحی و پیاده سازی توسط COPLAN

© 2017 DENACO all rights reserved