سیستم های جداساز نفت از آب

سیستم های معمول در بخش تصفیه و جداسازی نفت و روغن از آب شامل دستگاههای CPI، API و DAF می باشند. CPI و API جهت جداسازی دانه های درشت روغن (تا 150 میکرون) و DAF جهت جداسازی دانه های ریزتر روغن و نفت می باشد.

API

اساس عملکرد این دستگاه حذف ذرات روغن و چربی با استفاده از اختلاف چگالی روغن و آب می باشد. با استفاده از زمان ماند، بخشی از ذرات درشت روغن در سطح و بخش لجنی در کف ته نشین می گردد.
water-reuse

جهت جمع آوری روغن دو سیستم معمول می باشند

 • سیستم پل متحرک رفت و برگشتی: که هنگام رفت روغن را از سطح و در برگشت لجن را از کف جمع آوری می کند. یک نمونه ساخته شده از این سیستم سیستم API پتروشیمی تخت جمشید می باشد که در سال 93 نصب و راه اندازی گردیده است.
 • سیستم زنجیری: که به کمک پاروهای متصل به زنجیر روغن از سطح و لجن از کف زدوده می شود. نمونه های ساخته شده این روش سیستم API پروژه میدان نفتی نفت شهر به ظرفیت 20 متر مکعب در ساعت می باشد.
water-reuse

واحد API پتروشیمی تخت جمشید به ظرفیت 2x60 مترمکعب در ساعت

CPI

اساس عملکرد این دستگاه مشابه سیستم API بر اختلاف چگالی روغن و آب بوده و می تواند ذرات تا 60 میکرون را به راحتی حذف نماید.
به غیر از عملکرد بهتر این سیستم، به جهت استفاده از صفحات موجدار موسوم به corrugated plate که بسته به نوع پساب از جنس استیل یا GRP یا GRE می تواند باشد، سطح بسیار کمتری را نسبت به API اشغال می نماید. (به سبب افزایش سطح جداسازی به کمک صفحات موجدار)
نمونه های ساخته شده سیستم CPI پروژه پالایشگاه گاز ستاره خلیج فارس به ظرفیت 298 متر مکعب در ساعت می باشد.

DAF

اساس عملکرد این دستگاه زدودن ریزترین ذرات روغن با استفاده از ذرات ریز هوا می باشد. در این راستا استفاده از مواد شیمیایی منعقدکننده می تواند عملکرد دستگاه را بهبود بخشد.
water-reuse
دستگاههای DAF ساخته شده توسط گروه صنعتی دناکو براساس بالاترین استانداردهای نفت و گاز ساخته شده و می توانند خروجی oil پالایشگاهها، پتروشیمی ها و صنایع را به استاندارد محیط زیست (کمتر از 10 ppm) رسانند. مزیت دستگاههای ساخته شده این شرکت سطح اشغال شده کمتر نسبت به نمونه های مشابه و حذف کمپرسورهای سنگین می باشد.
از نمونه های ساخته شده سیستم DAF می توان به پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به ظرفیت 20x2 متر مکعب در ساعت، پتروشیمی تخت جمشید به ظرفیت 60x2 متر مکعب در ساعت و پژوهشگاه صنعت نقت به ظرفیت 35 متر مکعب در ساعت اشاره نمود.
water-reuse
واحد DAF پالایشگاه گاز خانگیران به ظرفیت 2x20 متر مکعب در ساعت
water-reuse
واحد DAF پتروشیمی تخت جمشید به ظرفیت 2x60 متر مکعب در ساعت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

اطلاعات تماس:

 • تلفن:
  88351440 - 88351442 - 88338644
 • فکس:
  88351442
ایمیل: Sales @denacogroup.com
 • آدرس دفتر:
  تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از شهید بهشتی، کوچه دهم، پلاک 9، طبقه سوم
 • آدرس کارخانه:
  کرج، شهرک صنعتی سیمین دشت، انتهای کوچه سوم غربی

طراحی و پیاده سازی توسط COPLAN

© 2017 DENACO all rights reserved