سیستم های جداساز نفت از آب

سیستم های معمول در بخش تصفیه و جداسازی نفت و روغن از آب شامل دستگاههای CPI، API و DAF می باشند. CPI و API جهت جداسازی دانه های درشت روغن (تا 150 میکرون) و DAF جهت جداسازی دانه های ریزتر روغن و نفت می باشد.

API

اساس عملکرد این دستگاه حذف ذرات روغن و چربی با استفاده از اختلاف چگالی روغن و آب می باشد. با استفاده از زمان ماند، بخشی از ذرات درشت روغن در سطح و بخش لجنی در کف ته نشین می گردد.
water-reuse
جهت جمع آوری روغن دو سیستم معمول می باشند:
 • سیستم پل متحرک رفت و برگشتی : که هنگام رفت روغن را از سطح و در برگشت لجن را از کف جمع آوری می کند.
 • سیستم زنجیری: که به کمک پاروهای متصل به زنجیر روغن از سطح و لجن از کف زدوده می شود. نمونه های ساخته شده این روش سیستم API پروژه میدان نفتی نفت شهر به ظرفیت 20 متر مکعب در ساعت می باشد.

CPI

اساس عملکرد این دستگاه مشابه سیستم API بر اختلاف چگالی روغن و آب بوده و می تواند ذرات تا 60 میکرون را به راحتی حذف نماید.
به غیر از عملکرد بهتر این سیستم، به جهت استفاده از صفحات موجدار موسوم به corrugated plate که بسته به نوع پساب از جنس استیل یا GRP یا GRE می تواند باشد، سطح بسیار کمتری را نسبت به API اشغال می نماید. (به سبب افزایش سطح جداسازی به کمک صفحات موجدار)

DAF

سیستم DAF یا Dissolved Air Floatation f بر اساس زدودن ریزترین ذرات روغن با استفاده از ذرات ریز هوا می باشد. در این راستا استفاده از مواد شیمیایی منعقدکننده می تواند عملکرد دستگاه را بهبود بخشد.
water-reuse
دستگاههای DAF ساخته شده توسط گروه صنعتی دناکو براساس بالاترین استانداردهای نفت و گاز ساخته شده و می توانند خروجی oil پالایشگاهها، پتروشیمی ها و صنایع را به استاندارد محیط زیست (کمتر از 10 ppm) رسانند. مزیت دستگاههای ساخته شده این شرکت سطح اشغال شده کمتر نسبت به نمونه های مشابه و حذف کمپرسورهای سنگین می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

اطلاعات تماس:

 • تلفن:
  88351440 - 88351442 - 88338644
 • فکس:
  88351442
ایمیل: Sales @denacogroup.com
 • آدرس دفتر:
  تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از شهید بهشتی، کوچه دهم، پلاک 9، طبقه سوم
 • آدرس کارخانه:
  کرج، شهرک صنعتی سیمین دشت، انتهای کوچه سوم غربی

طراحی و پیاده سازی توسط COPLAN

© 2017 DENACO all rights reserved