بازچرخانی پساب (Water Reuse)

یکی از بزرگترین مشکلات کشورها در دنیای امروز خشکسالی و کمبود منابع آب می باشد و این مشکل کشورها را برآن داشته که به سراغ منابع جدید برای تامین آب مورد نیاز خود گردند. یکی از این منابع، استفاده مجدد از پساب تولیدی (صنعتی و بهداشتی شهرها) و تبدیل آن به آب با کیفیت بالا می باشد.
یکی از بزرگترین مشتریان سیستم های باز چرخانی پساب (Waste water Reuse) در دنیا، صنایع اعم از کوچک یا بزرگ می باشند چرا که در صورت کم آبی، تامین نیاز آب صنعتی در آخرین اولویت پس از شرب و کشاورزی قرار می گیرد و لذا صنایع موجود در مناطق خشک (نظیر ایران) می کوشند نیاز آب صنعتی خود را از طریق بازچرخانی پساب تولیدی تامین نمایند.
بازچرخانی پساب عمدتا به ترکیب یک روش تصفیه (در صورت موجود نبودن تصفیه خانه) و یک روش تصفیه تکمیلی جهت خالص سازی آب (نظیر RO، EDR، NF، تقطیر و...) اشاره نمود. بسته به نیاز کارخانه به آب های با کیفیت بالاتر می توان از روش های تولید آب DM نظیر تبادل یونی و RO دو مرحله ای نیز جهت خلوص بیشتر استفاده نمود.
عمده پیچیدگی روش های سیستم بازچرخانی پساب در درجه اول به انتخاب سیستم مناسب جهت تصفیه پساب و در درجه بعدی به طراحی و اجرای سیستم مناسب جهت تصفیه تکمیلی می باشد. مهندسین گروه صنعتی دناکو با بررسی و اجرای سیستم های مختلف تصفیه پساب + تصفیه تکمیلی دریافته اند که بهترین روش ها از بین روش های موجود از جهت سادگی راهبری و قیمت مناسب ترکیب یکی از دو روش MBR+RO و یا MBBR+Filtration+RO می باشد. برای بخش Filtration می توان از ترکیب فیلتر شنی و کربنی و یا غشای UF استفاده نمود.
سایر روش های خالص سازی آب نظیر EDR (الکترودیالیز) و تقطیر نیز از سوی مهندسین این شرکت قابل تامین می باشد هرچند به سبب هزینه های بالا و مشکلات بعدی راهبری و تعمیرات چندان توصیه نمی گردد.
water-reuse
water-reuse
سیستم بازچرخانی پساب شرکت برنا لبن (بخش Filtration+RO) به ظرفیت 320 متر مکعب در روز (ترکیب روش بایوتاور جهت کاهش بار آلی پساب تصفیه شده+فیلتر شنی و کربنی+سیستم RO)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

اطلاعات تماس:

 • تلفن:
  88351440 - 88351442 - 88338644
 • فکس:
  88351442
ایمیل: Sales @denacogroup.com
 • آدرس دفتر:
  تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از شهید بهشتی، کوچه دهم، پلاک 9، طبقه سوم
 • آدرس کارخانه:
  کرج، شهرک صنعتی سیمین دشت، انتهای کوچه سوم غربی

طراحی و پیاده سازی توسط COPLAN

© 2017 DENACO all rights reserved